Podpora od Marlus Group Ako môžete jednoducho predĺžiť životnosť vašej práčke a umývačke riadu? - Marlus Group
Práčka - Ilustračný obrázok zobrazujúci dôležitosť údržby a starostlivosti o práčku na Marlus blogu.

V súčasnej dobe si už nedokážeme predstaviť život bez šikovných domácich spotrebičov a pomocníkov, medzi ktoré zaručenie patria automatická práčka a tiež umývačka riadu.

Ako však dosiahnuť to, aby vám títo pomocníci slúžili čo najlepšie a čo najdlhšie?

Čítajte ďalej a dozviete sa…

Problémy s práčkou a umývačkou

Tvoria základnú výbavu každej domácnosti. Samotné vybavenie práčky (umývačky riadu) sa čím ďalej zlepšuje a rastie náročnosť na kvalitný zdroj vody.

Práve voda dokáže spôsobiť nemalé problémy, ktoré ovplyvňujú samotnú životnosť všetkých domácich spotrebičov, ktoré pri svojej činnosti využívajú práve vodu.

Určite ste to aj vy už zažili. Práčku alebo umývačku riadu máte riadne naplnenú, potočíte gombíkom na nastavenie programu, medzitým ste zastrčili šnúru do elektriny a pustili ste i vodu a … . Práčka alebo umývačka nejde.

Preto zopakujete všetko ešte raz a ešte raz. Stále nič. Jednoducho skonštatujete, že váš domáci pomocník je pokazený, vypovedal službu. Je možné, že neodišiel motor, ale niečo sa iba upchalo.

 

Tipy pre šetrnejšie zaobchádzanie s práčkou / umývačkou riadu

Častým problémom domácich spotrebičov je usádzanie vodného kameňa, ktorý znefunkční aj ten najnovší stroj, ktorý dokáže pracovať iba v optimálnych podmienkach. A aké sú to optimálne podmienky? Predsa zmäkčená (mäkká) voda, ktorá je bez vodného kameňa.

V tomto smere by bolo dobré, ak by ste popremýšľali nad úpravou vody, ktorú máte v byte, či v dome a ktorú využívajú aj vaši domáci pomocníci, ako práčka, či umývačka riadu.

Úprava vody predstavuje významnú zložku moderného životného štýlu. Samotný vývoj priemyslu zhoršili kvalitu vodných zdrojov. Preto je čoraz častejšie potrebný zásah do samotného zloženia vody, aby všetko bezproblémovo fungovalo i v rámci vašich domácich, či firemných podmienok.

Ako dosiahnuť samotné čistenie vody pre práčku, či umývačku riadu? Dobré je mať nainštalovaný filter pre práčku a umývačku riadu. Takýto filter je schopný ochrániť útroby práčky (umývačky), aj ohrievacie špirály od silných nánosov vodného kameňa, ako i od mechanickej špiny.

Filter určený pre práčku (umývačku) má dvojstupňovú filtráciu. Je najlepšie ho nainštalovať pred prívodnú hadicu (ktorá sa inštaluje na ventil vody) práčky (umývačky riadu).

 

Hlavné výhody filtra pre práčku / umývačku riadu:

  • Jednoduchá inštalácia, ktorú zvládne každý domáci majster
  • Neznižuje samotný tlak vody
  • Je zabezpečená dvojstupňová filtrácia
  • Samotné dopĺňanie náplne minimálne jedenkrát do roka
  • Dlhá životnosť (až 5 rokov)
  • Využiteľnosť až 12-tisíc litrov vody (všetko sa odvíja od celkovej kvality vstupnej vody)
  • Rastie prací efekt pracieho prášku

Ešte stále si myslíte, že vaša voda nemôže poškodiť váš domáci spotrebič, predovšetkým práčku, či umývačku riadu?

Vo väčšine prípadov platí, že úprava vody je nesmierne dôležitá. Ibaže každý z nás to zistí, ak je už neskoro, kedy práčka, či umývačka riadu nechce ísť. Môžete tomu predísť už skôr a oddnes.

Čistite vodu a zmäkčite ju, pokiaľ je ešte čas. Doprajte svojej práčke (umývačke riadku) lepšiu vodu vďaka jej úprave pomocou filtra na to určeného. Ušetrite tak nemalé finančné prostriedky, ktoré budete musieť vyčleniť na následný drahý servis na opravu samotného prístroja. Váš Marlus.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka