Podpora od Marlus Group Aká je životnosť zmäkčovača vody? - Marlus Group
Blogový obrázok: Trvanlivosť zmäkčovača vody - dôležitý faktor pri rozhodovaní sa pre správne zariadenie bez barelov na teplú a studenú vodu

Trvácnosť je vždy veľmi dôležitým faktorom čo sa týka kúpy akéhokoľvek drahého domáceho spotrebiča.

To platí obzvlásť pre iónové výmenníkové zmäkčovače vody, ktoré skoro všetky pracujú rovnako.

Rozdiel v kvalite medzi modelmi sa častokrát láme na trvácnosti materiálov.

Priemerný zmäkčovač vody vydrží od 10 do 15 rokov

Priemerný systém zmäkčovača na báze soli vydrží okolo 10 až 15 rokov. Avšak, dokážu vydržať aj oveľa dlhšie, predovšetkým ak sú riadne udržiavané. / stála zásoba soli v nádrži na soľ /

Veci, ktoré obyčajne ukončia životnosť zmäkčovača vody sú problémy s nádržou soľného roztoku, všeobecná neúčinnosť alebo jednoducho rad niekoľkých menších problémov, ktoré prevážia misky váh na stranu výmeny celého systému.

Najčastejším problémom je dlhodobá činnosť bez soli v zásobníku a tým znehodnotenie živice v zmäkčovači vody .

Akonáhle zmäkčovač vody prekročí približne 6 odpracovaných rokov, tak budete musieť dosť tuho zvažovať či sa ešte oplatí vrážať do jeho opravy. Podobne ako aj pri starom aute sa ceny opráv postupne načítavajú a zmäkčovač vody sa predražuje. Preto je lepšie kúpiť trochu novší model, než vrážať peniaze do niečoho čo sa kazí zo dňa na deň, stále viac a viac.

Množstvo novších zmäkčovačov vody má dnes už aj rôzne úsporné funkcie, ktoré vám vedia ušetriť peniaze na vodu a tabletovanú soľ.

 

Zaťaženie

U každého zmäkčovača vody platí, že objem zmäkčovania má dopad na ich životnosť. V podstate lepším meradlom ich životnosti je množstvo vody, ktoré pretečie zmäkčovačom, než koľko má zmäkčovač v skutočnosti rokov. V oblastiach s extrémne tvrdou vodou môžete u zmäkčovača očakávať nižšiu životnosť ako je priemer.

Z rovnakého dôvodu preto taktiež záleží na nastaveniach, ktoré používate.

Ak nastavíte váš zmäkčovač vody na produkciu veľmi mäkkej vody, tak bude počas rokov viacej namáhaný a skorej sa opotrebuje. Táto skutočnosť sťažuje záujemcom o kúpu rodinného domu určiť ako dlho vydrží taký zmäkčovač, ktorý tam už bol nainštalovaný.

Ak neviete ako bol zmäkčovač vody namáhaný predošlými vlastníkmi domu, tak je potom ťažké odhadnúť aké veľké je jeho súčasné opotrebenie.

 

Značka

Nové a modernejšie zmäkčovače vody sú v zmäkčovaní vody zhruba všetky rovnako efektívne / účinné. Avšak, niektoré značky majú lepšie meno, povesť a technológie než ostatné.

Prečo je to tak?

Nuž, majú lepší dizajn, menšie rozmery, lepšie a tvrdšie plasty, môžu mať oveľa viac funkcií, menšiu spotrebu vody a soli na jednu regeneráciu sú viac kompaktné a všetko okolo toho. No rozdiel je najmä pri životnosti daných systémov, lacné zmäkčovače vody častokrát šetria náklady na výrobu použitím lacnejších materiálov a riadiacich hlavíc, čo je najdôležitejšia časť zmäkčovača.

Spoločnosti predávajúce vodné zmäkčovače s tou najlepšou reputáciou navrhujú svoje systémy tak aby niečo vydržali.

 

Nastal čas na kúpu nového zmäkčovača vody?

Ak ste si všimli, že sa váš zmäkčovač vody stáva menej účinným alebo si vyžaduje množstvo opráv, tak by ste mali možno pouvažovať nad jeho výmenou na základe toho či je:

No nerobte unáhlené závery. Niekedy môže byť celkový výkon zmäkčovača vody zhoršený kvôli veľmi banálnemu problému, a tým môže byť slabá účinnosť živice, ktorú stačí vymeniť.

V prípade, že systém je pravidelne udržiavaný, tak taká oprava / servis by boli lacnejšou cestou k ďalším rokom bezproblémovej prevádzky.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka