rozdiel medzi demineralizovanou a destilovanou vodou

Musíme zdôrazniť, že veľký rozdiel v kvalite vody po filtrácii nie je, ak proces demineralizácie prebehne správne.

Ale poďme sa pozrieť aké rozdiely sú medzi nimi:

 

Hlavný rozdiel medzi demineralizovanou a destilovanou vodou je v metóde filtrácie

Demineralizovaná voda je voda preháňaná cez nádrž naplnenú živicou, ktorá z nej vytiahne nečistoty a dodá tak čistý koncový produkt.

Destilovaná voda vzniká tým, že sa “vriaca voda postupne vyparuje” a výpary sa ochladzovaním kondenzujú a tak vzniká takmer čistý produkt.

Destilovaná voda alebo živicové zásobníky na demineralizáciu vody môžu pre vylepšenie čistoty vody variovať od “veľmi dobrých” po “skvelé” a aby sa vylepšila kvalita výsledného produktu, tak sa destilácia môže viacnásobne (dvojnásobne) opakovať.

Určité látky sa “preplížia” aj cez proces destilácie, no nie je ich veľa. Destilačný proces sa môže opakovať a výsledným produktom je certifikovaná destilovaná voda lekárskej kvality.

Filtrovanie vody cez nádrž naplnenú živicou odstráni z vody iónové častice, no prepustí určité nenabité rozpustené materiály, ako množstvo organických zlúčenín.

Živé mikroorganizmy sa môžu taktiež dostať ďalej, lebo živica ich nevie “zastaviť” pokým ich nejako mechanicky nezachytí.

Aby sme demineralizáciu vylepšili, tak používame sofistikovanejšie (a drahšie) živice a lepšiu filtráciu. Tento proces je nákladovo efektívnejší ako pri destilácii.

Demineralizovaná voda, ktorú dodávame je vlastne ‘čistejšia’ než destilovaná.

Pointa je v tom, že ak si želáte dostať extrémne čistý finálny produkt za menšiu cenu (vďaka šetreniu na procese spracovania vody), tak potom by ste si mali kúpiť demineralizátor vody.

Obhliadka Zadarmo