Powered by Smartsupp Použiť savo do studne na dezinfekciu vody?(recenzia a naše skúsenosti)
Savo - recenzia a skúsenosti s použitím do studne na dezinfekciu vody

Savo je ideálne riešenie pre bežnú dezinfekciu v domácnosti.

Dosahuje uspokojivé výsledky pri dezinfekcii povrchov či bazénov. Poradí si s vírusmi, riasmi či hubami v interiéri.

Savo ako najúčinnejšia dezinfekcia?

Pri potrebe dezinfekcie studne veľa ľudí tiež siahne po Save a jeho priamej aplikácii do studne. Pri dezinfekcii tohto typu je potrebné použiť väčšie množstvo prostriedku, no napriek tomu nemusia byť vždy výsledky uspokojivé.

Našou činnosťou je hlavne úprava vody, pri ktorej nás častokrát zákazníci žiadajú aj o tento typ dezinfekcie.

studňa dezinfekciaAk by ste hľadali niečo účinnejšie a silnejšie, pri prípadoch, kde Savo nepomáha, tak doporučujeme dezinfekciu pitnej vody Taranis, ktorý nie je na báze chlóru , ale peroxidu vodíka.

To znamená, že nezanecháva chlórový zápach, je omnoho silnejší, nie je potrebné tak vysoké dávkovanie a je ho možné použiť ako na dezinfekciu povrchov, bazénov, rozvodov vody tak aj na sanitáciu studní.

Má vysoký efekt pri likvidácii baktérií. Nie je bežne dostať v obchodnej sieti. Balenie je po 1 L alebo 2 L. Je to koncentrát, preto je potrebné preštudovať si dávkovanie.

V prípade, že zákazníci hľadajú riešenie, ktoré je trvácne je možné si nechať nainštalovať uv lampu na vodu, ktorá dokáže zbaviť vodu 99% baktérií a kontaminantov.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

kyslé dažde
15.5.2025

Kyslé dažde: Tichý nepriateľ prírody, vody a nášho zdravia

Kyslé dažde predstavujú jeden z najvážnejších ekologických problémov súčasnosti. Vznikajú ako dôsledok znečistenia ovzdušia priemyselnými emisiami, ktoré sa spájajú s atmosférickou vlhkosťou a vo forme kyslých zrážok sa vracajú späť na zem. Tento fenomén má negatívny dopad na pôdu, rastlinstvo, vodné zdroje, stavebné materiály a v neposlednom rade aj na zdravie človeka. Kyslé dažde majú vážne následky na všetky zložky ekosystému preto je dobré podporovať obnoviteľné zdroje energie a šetriť elektrinou. Kyslé dažde sú toxické pre naše telo, zdravie aj našu planétu

Prečítať článok
ionizovaná voda
14.5.2025

Mýtus alebo fakt? Ionizovaná voda ako elixír zdravia

Prečo je pitie ionizovanej zásaditej vody kľúčom k zdraviu a vitalite
Voda je základným prvkom nášho tela – tvorí viac než 70 % jeho objemu. Rovnako ako ryby potrebujú čistú vodu na prežitie v akváriu, aj naše bunky potrebujú kvalitnú vodu, aby mohli správne fungovať. Práve preto sa v posledných rokoch dostáva do popredia téma ionizovanej zásaditej vody, ktorá podľa mnohých odborníkov ponúka pre zdravie človeka výnimočné benefity.

Prečítať článok
Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť
12.5.2025

Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť

Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť
Voda by mala byť čistá, zdravotne nezávadná a bez nepríjemnej chuti či zápachu. Mnohí ľudia však ani netušia, že problém v ich domácnosti môže spôsobovať zvýšený obsah železa vo vode. Tento prirodzene sa vyskytujúci prvok síce zohráva dôležitú úlohu v ľudskom organizme, no v nadbytku môže škodiť – nielen zdraviu, ale aj technike, sanitárnym zariadeniam a samotnému vodovodnému systému. V pitnej vode je prípustná koncentrácia železa maximálne 0,5 mg/l. Ak je hodnota vyššia, dochádza k viacerým nežiaducim javom.

Prečítať článok
Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
6.5.2025

Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen