Podpora od Marlus Group Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže - Marlus Group
Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže

Počas servisovania zmäkčovačov vody sa často stretávame s otázkou koľko soli by malo byť v soľankovej nádrži, alebo koľko soli je vhodné, ideálne dosypať na bežnú prevádzku. Tabletovaná soľ je nevyhnutná pre správny proces zmäkčovania vody. A je dobré vedieť koľko soli je potrebné mať, alebo dosýpať do soľankovej nádrže.

Ako často je potrebné doplniť soľ do zmäkčovača vody?

Bez soli zmäkčovač nevie správne pracovať, preto je dobré vedieť, kedy doplniť soľ do zmäkčovača vody. Spotrebu soli ovplyvňuje typ zmäkčovača, veľkosť zmäkčovača, nastavenie, tvrdosť a spotreba vody. Tieto všetky parametre určujú aká bude spotreba soli a ako často bude potrebné soľ dpĺňať do zmäkčovača. Prinášame vám niekoľko tipov na to aby ste mali stále dostatok soli a váš zmäkčovač vody pracoval správne.

Tipy na pridávanie soli do zmäkčovača vody.

  1. Pred pridaním ďalšej soli do zmäkčovača sa uistite či nie je zostatková soľ zaseknutá, skontrolujte či sa nevytvorila jaskyňa. Skúste pomocou rúčky metly uvoľniť soľ, rozbiť zaseknuté miesta v nádrži.
  2. Ak je soľ zachytená na bokoch nádoby, uvoľnite ju a odlomte, tak aby zostali steny nádoby čisté. Ak sú tam veľké kusy pokúste sa ich rozbiť.
  3. Ak by sa vám nepodarilo rozbiť soľný most, tak skúste naliať na zlepenú soľ horúcu vodu. Čím soľ zmäkne a bude ju ľahšie uvoľniť.

Koľko soli nasypať do zmäkčovača vody?

– nádrž na soľanku udržujte vždy zo štvrtiny naplnenou soľou a nenechávajte minúť soľ na dno nádoby. Množstvo soli ovplyvňuje tvorbu soľného roztoku na prečistenie živice zmäkčovača. Ak máte málo soli bude slabý slaný roztok a nedostatočná regenerácia zmäkčovača a tým nedostatočné zmäkčenie vody.
– pridávajte novú soľ max. do 20 – 30 cm. od vrchnej hrany solankovej nádoby. Naplnenie soli až po okraj spôsobuje vznik soľných mostov, soľ sa zasekáva a lepí na steny nádoby. A po naplnení vodou môže prasknúť plastová nádoba soľanky.

Používajte iba tabletovanú soľ, nie soľ do bazénov ani do umývačiek riadu. Tvar tabletovanej soli nerozhoduje, či tablety, alebo vankúšiky obe sú vhodný typ soli. V prípade záujmu o soľ si ju viete kúpiť u nás na prevádzke v Nitre, Zlievarenská 1, Horné Krškany.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?
3.7.2024

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?

Baktérie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie, ale môžu byť pre vás aj dobré! Ale ako je to so zmäkčovačom vody? Zmäkčovač vody premieňa tvrdú vodu výmenou iónov , ktoré spôsobujú tvrdosť vody ako vápnik a horčík , železo, za mäkšie ióny sodíka a draslíka. Mineráli vo vode nie sú škodlivé, ale ak ich je veľa spôsobujú veľké škody a prejavujú sa ako vodný kameň. Poznáte to ako zanesené batérie, tvrdé slamené vlasy, nefunkčné kávovary, bojlery, vysoké náklady na elektriku. Naopak, mäkká voda prináša do vášho domova veľa výhod i keď zmäkčovač vody nezabíja baktérie ani neodstraňuje zápach vody a dusičnany.

Prečítať článok
Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie
25.6.2024

Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie?

Je možné aby sa množili baktérie v našom zmäkčovači vody?

Prečítať článok
Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka