Počas servisovania zmäkčovačov vody sa často stretávame s otázkou koľko soli by malo byť v soľankovej nádrži, alebo koľko soli je vhodné, ideálne dosypať na bežnú prevádzku. Tabletovaná soľ je nevyhnutná pre správny proces zmäkčovania vody. A je dobré vedieť koľko soli je potrebné mať, alebo dosýpať do soľankovej nádrže.
Bez soli zmäkčovač nevie správne pracovať, preto je dobré vedieť, kedy doplniť soľ do zmäkčovača vody. Spotrebu soli ovplyvňuje typ zmäkčovača, veľkosť zmäkčovača, nastavenie, tvrdosť a spotreba vody. Tieto všetky parametre určujú aká bude spotreba soli a ako často bude potrebné soľ dpĺňať do zmäkčovača. Prinášame vám niekoľko tipov na to aby ste mali stále dostatok soli a váš zmäkčovač vody pracoval správne.
– nádrž na soľanku udržujte vždy zo štvrtiny naplnenou soľou a nenechávajte minúť soľ na dno nádoby. Množstvo soli ovplyvňuje tvorbu soľného roztoku na prečistenie živice zmäkčovača. Ak máte málo soli bude slabý slaný roztok a nedostatočná regenerácia zmäkčovača a tým nedostatočné zmäkčenie vody.
– pridávajte novú soľ max. do 20 – 30 cm. od vrchnej hrany solankovej nádoby. Naplnenie soli až po okraj spôsobuje vznik soľných mostov, soľ sa zasekáva a lepí na steny nádoby. A po naplnení vodou môže prasknúť plastová nádoba soľanky.
Používajte iba tabletovanú soľ, nie soľ do bazénov ani do umývačiek riadu. Tvar tabletovanej soli nerozhoduje, či tablety, alebo vankúšiky obe sú vhodný typ soli. V prípade záujmu o soľ si ju viete kúpiť u nás na prevádzke v Nitre, Zlievarenská 1, Horné Krškany.
Novinka – eliminácia tvrdosti vody a chlóru naraz. Žmäkčovač vody čo vylepšuje chuť vody.
Zmäkčovač obsahuje dve zložky a to živice na zmäkčenie vody a uhlíkovú zložku, čím sa zlepšuje chuť vody . Znižuje sa tvrdosť vody a tiež chlór, zápach vody, chemické zložky.
Ako zabrániť ničeniu vlasov a pokožky chlórom?
Krásne, husté a vyživené vlasy sú korunou krásy každej ženy. Vo väčšine prípadov je to však úplne inak. Mnohé ženy majú slabé, lámavé vlasy bez dostatku živín a bez lesku. Príčiny môžu byť rôzne, či už je to nedostatočná strava bez dostatku vitamínov alebo rôzne zdravotné problémy.
Hľadáte a neviete si vybrať aký typ, veľkosť, zmäkčovača vody vybrať pre váš rodinný dom, prípadne vašu spotrebu vody? Aby vám zmäkčovač dobre slúžil, mali ste naozaj upravenú vodu a nemali s tým spojené vysoké náklady na prevádzku, odporúčame niekoľko typov, ktoré je dobré dodržať pri výbere.
Ešte pred kúpou zmäkčovača vody je potrebné aby ste mali doma vhodné miesto na inštaláciu. Ideálne umiestnenie technická miestnosť, garáž, pivnica. Miesto kde je možné napojenie na centrálny prívod vody, plus napojenie na el. zásuvku ako aj na odpad vody. A práve odpad je niekedy to čo sa ťažko hľadá a je často potrebné upraviť miesto inštalácie a upravenie rozvodov vody.
Čo neodporúčame je umiestnenie do šachty, kde je málo miesta na inštaláciu, je tam vlhko, nie je tam často možnosť napojenia na el. prúd a odpad vody.
Všetky UV lampy majú vymeniteľné UV žiarivky, ktoré počas činnosti vyžarujú UV žiarenie priamo tam kde prechádza voda do rozvodov vody. Preto je potrebné tieto UV žiarivky pravidelne meniť, lebo časom sa opotrebujú a znižuje sa ich účinnosť.
UV lampa funguje tak, že voda prechádza komorou a je vystavená ultrafialovému svetlu. Toto svetlo zabíja baktérie a dokonca aj niektoré vírusy, vďaka čomu je vaša voda bezpečná na pitie. Svetlo musí svietiť s určitou intenzitou, aby zabilo baktérie a ako žiarovka starne, táto intenzita sa začína znižovať.
Táto výmena by mala byť pravidelná a bežne je to po cca. 9 tis. hodinách, alebo 1x ročne.
Stáva sa, že máte možnosť kúpiť zmäkčovač vody čo sa dlhšie nepoužíval, poprípade ste kúpili dom, kde je starší model zmäkčovača vody, ktorý rok alebo aj viac nebol v prevádzke. Zmäkčovače vody ako viete, sú systémy na ochranu pred vodným kameňom a ak nie sú dlhšie v prevádzke môžu nemusia už pracovať správne. Hlavnou úlohou zmäkčovača vody je eliminovanie tvrdosti vody, ochrana pred usadzovaním vodného kameňa, ochrana spotrebičov, rozvodov vody, domácich technológií.