
Aký má vplyv na naše zdravie voda upravená ionizáciou – ionizovaná voda? Pre niekoho ide možno krkolomný názov, ktorý v ňom vyvolá strach, alebo niečo prehnane vedecké, čomu sa nedá porozumieť.
V posledných rokoch sa ionizovaná voda dostáva viac do popredia odborníkov.
Využitie ionizovanej vody predstavuje relatívne lacnú možnosť ako podporiť Vaše zdravie.
Tento trend zatiaľ nie je v Európe využívaný až tak ako napríklad v Ázii či USA.
Svojím zložením pomáha znížiť prekyslenie organizmu. Obmedzuje vplyv takzvaných voľných radikálov a oproti iným druhom vôd rýchlejšie zavodní Vaše telo.
Hlavnou výhodou ionizovanej vody je, že je zásaditá. Dnešný životný štýl sa prejavuje stresom, rýchlym občerstvením, nedostatkom pohybu a nekvalitnou stravou. U veľkého počtu ľudí tak dochádza k prekysleniu organizmu.
Ionizovaná voda sa vyrába elektrolytickou ionizáciou. Pri tomto procese dochádza k odstránení častí atómu vodíka.
Vo vode následne zostávajú voľné ióny, ktoré svojou prítomnosťou menia pH vody. Ďalším krokom je balenie ionizovanej vody do zosilnených PET fliaš vďaka, ktorým si dokáže zachovať svoje vlastnosti.
Áno je to možné. Hlavná výhoda domácich ionizátorov je v tom, že si vyrábate a konzumujete vodu, ktorá Vám dokáže zlepšiť Váš zdravotný stav. Navyše ešte ušetríte za nákup rôznych balených vôd a urobíte niečo aj pre životné prostredie.
Domáci vodný ionizátor je elektronický vodný filter, ktorý sa pripojí ku kuchynskej batérii a je riadený nízkym napätím.
Spôsob ako konzumujete iné druhy vôd a nápojov, takým sa konzumuje aj ionizovaná voda. Keď chcete dosiahnuť maximálneho účinku odporúča sa ionizovanú vodu konzumovať 30 minút pred jedlom a 2 hodiny po jedle.
Môžete jej denne vypiť toľko, koľko chcete. Jej konzumácia nemá žiadne obmedzenia. Čo sa týka uskladnenia, je dôležité nechávať ju starostlivo uzavretú a spotrebovať do 24 hodín od otvorenia.
Áno, môžete ju používať aj na varenie. Zohriatie a krátkotrvajúce varenie jej neuškodí. Svojimi vlastnosťami dokáže zlepšiť chuť pripravovaného pokrmu.
Prekyslenie organizmu u človeka nastáva najmä konzumáciou kyselinotvorných potravín. Pojem acidobázická rovnováha znamená pomer zásaditých a kyselinotvorných látok v našom organizme.
Keď dôjde v našom tele vďaka konzumácii kyselinotvorných potravín k zvýšeniu pH krvi, náš organizmus sa stretáva s problémami. Vtedy hovoríme o prekyslení organizmu.
Aby naše telo fungovalo správnym spôsobom je dôležité udržiavať prijateľnú hodnotu acidobázickej rovnováhy v našom organizme. V prípade, že chcete zistiť nakoľko je Váš organizmus prekyslený použite na pH papieriky. Na základe kyslosti Vášho moču zistíte ako na tom s prekyslením ste. Kyslosť (pH) moču by sa mala pohybovať od 6 do 7.
Keď chcete, aby sa prejavili pozitívne účinky ionizovanej vody na Vašom organizme, vyskúšajte 10 dňovú kúru. Táto kúra má názov „odkysľovacia“. Počas tejto kúra sa odporúča piť minimálne 1 liter ionizovanej vody denne. Väčší pohár (zhruba 3 dcl) ráno po prebudení a ďalšie počas dňa, v časoch podľa toho aké Vy sami uznáte za vhodné.
Ionizovaná voda sa vo svete používa k liečbe rôznych chorôb ako je napr. chronická hnačka, chronické zažívacie ťažkosti atď. Ďalšou veľkou výhodou ionizovanej vody je fakt, že pôsobí ako silný antioxidant a tým pomáha znižovať kyslosť Vášho organizmu.
Pod tvrdosťou vody rozumieme množstvo rozpustených solí vo vode. Konkrétne sa jedná o súčet obsahu vápnika a horčíka. Údaje na tejto mape pochádzajú z dlhodobých meraní vodárenských spoločností z verejných vodovodov na Slovensku.
Určite ste zažili ten pocit v starých veľkých domoch, kde je vám neustále zima. A tak sa tisnete čo najbližšie k radiátorom, aby ste sa ohriali. Ak ste predtým vonku poriadne premrzli, tak zdroj tepla bude prirodzene vaša prvá cesta.
Slovensko je rozmanitá krajina s rôznou kvalitou vody, ale aj s rôznym stupňom tvrdosti vody. Kým na západnom Slovensku prevláda najmä tvrdá a veľmi tvrdá voda, stred Slovenska má mäkkú vodu. Jednotlivé rozdiely v takejto kvalite vody vplývajú nielen na zdravie, ale aj na spotrebiče.
Ak ste majiteľom osmotického filtra, alebo bežného filtra na úpravu mestskej alebo studničnej vody, tak určite viete, že je potrebné po nejakom čase urobiť výmenu filtrov, ktoré sú už znečistené a málo účinné.
Väčšina filtračných systémov má mechanické filtre, uhlíkové filtre, ak je to osmotický filter, tak má aj osmotickú membránu. Všetky tieto filtre majú predpísanú životnosť.