Podpora od Marlus Group Ionizovaná voda - otázky a odpovede - Marlus Group
Ionizovaná voda - Ilustračný obrázok zobrazujúci fľašu ionizovanej vody na Marlus blogu o otázkach a odpovediach spojených s jej používaním.

Aký má vplyv na naše zdravie voda upravená ionizáciou – ionizovaná voda? Pre niekoho ide možno krkolomný názov, ktorý v ňom vyvolá strach, alebo niečo prehnane vedecké, čomu sa nedá porozumieť.

V posledných rokoch sa ionizovaná voda dostáva viac do popredia odborníkov.

Využitie ionizovanej vody predstavuje relatívne lacnú možnosť ako podporiť Vaše zdravie.

Tento trend zatiaľ nie je v Európe využívaný až tak ako napríklad v Ázii či USA.

 

Prečo je ionizovaná voda pre človeka prospešná?

Svojím zložením pomáha znížiť prekyslenie organizmu. Obmedzuje vplyv takzvaných voľných radikálov a oproti iným druhom vôd rýchlejšie zavodní Vaše telo.

 

Aká je hlavná výhoda ionizovanej vody?

Hlavnou výhodou ionizovanej vody je, že je zásaditá. Dnešný životný štýl sa prejavuje stresom, rýchlym občerstvením, nedostatkom pohybu a nekvalitnou stravou. U veľkého počtu ľudí tak dochádza k prekysleniu organizmu.

 

Ako sa ionizovaná voda vyrába?

Ionizovaná voda sa vyrába elektrolytickou ionizáciou. Pri tomto procese dochádza k odstránení častí atómu vodíka.

Vo vode následne zostávajú voľné ióny, ktoré svojou prítomnosťou menia pH vody. Ďalším krokom je balenie ionizovanej vody do zosilnených PET fliaš vďaka, ktorým si dokáže zachovať svoje vlastnosti.

 

Je možné si ionizovanú vodu vyrobiť aj u Vás doma?

Áno je to možné. Hlavná výhoda domácich ionizátorov je v tom, že si vyrábate a konzumujete vodu, ktorá Vám dokáže zlepšiť Váš zdravotný stav. Navyše ešte ušetríte za nákup rôznych balených vôd a urobíte niečo aj pre životné prostredie.

Domáci vodný ionizátor je elektronický vodný filter, ktorý sa pripojí ku kuchynskej batérii a je riadený nízkym napätím.

 

Ako sa ionizovaná voda konzumuje?

Spôsob ako konzumujete iné druhy vôd a nápojov, takým sa konzumuje aj ionizovaná voda. Keď chcete dosiahnuť maximálneho účinku odporúča sa ionizovanú vodu konzumovať 30 minút pred jedlom a 2 hodiny po jedle.

Môžete jej denne vypiť toľko, koľko chcete. Jej konzumácia nemá žiadne obmedzenia. Čo sa týka uskladnenia, je dôležité nechávať ju starostlivo uzavretú a spotrebovať do 24 hodín od otvorenia.

 

Môže sa ionizovaná voda používať aj na varenie?

Áno, môžete ju používať aj na varenie. Zohriatie a krátkotrvajúce varenie jej neuškodí. Svojimi vlastnosťami dokáže zlepšiť chuť pripravovaného pokrmu.

 

Čo je prekyslenie organizmu?

Prekyslenie organizmu u človeka nastáva najmä konzumáciou kyselinotvorných potravín. Pojem acidobázická rovnováha znamená pomer zásaditých a kyselinotvorných látok v našom organizme.

Keď dôjde v našom tele vďaka konzumácii kyselinotvorných potravín k zvýšeniu pH krvi, náš organizmus sa stretáva s problémami. Vtedy hovoríme o prekyslení organizmu.

Aby naše telo fungovalo správnym spôsobom je dôležité udržiavať prijateľnú hodnotu acidobázickej rovnováhy v našom organizme. V prípade, že chcete zistiť nakoľko je Váš organizmus prekyslený použite na pH papieriky. Na základe kyslosti Vášho moču zistíte ako na tom s prekyslením ste. Kyslosť (pH) moču by sa mala pohybovať od 6 do 7.

 

Ako môžem pomocou ionizovanej vody znížiť kyslosť organizmus?

Keď chcete, aby sa prejavili pozitívne účinky ionizovanej vody na Vašom organizme, vyskúšajte 10 dňovú kúru. Táto kúra má názov „odkysľovacia“. Počas tejto kúra sa odporúča piť minimálne 1 liter ionizovanej vody denne. Väčší pohár (zhruba 3 dcl) ráno po prebudení a ďalšie počas dňa, v časoch podľa toho aké Vy sami uznáte za vhodné.

Ionizovaná voda sa vo svete používa k liečbe rôznych chorôb ako je napr. chronická hnačka, chronické zažívacie ťažkosti atď. Ďalšou veľkou výhodou ionizovanej vody je fakt, že pôsobí ako silný antioxidant a tým pomáha znižovať kyslosť Vášho organizmu.

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka