Powered by Smartsupp Filtrovaná voda z vodovodu vs. balená voda | Marlus Group
Porovnanie balenej vody a vody z vodovodu - podstránka analyzujúca rozdiely medzi balenou vodou a filtrovanou vodou z vodovodu. Získajte relevantné informácie na Marlus blogu

Voda z vodovodu nie je len bezpečnejšia, ale častokrát aj lepšia ako balená voda.

Dozviete sa viac o možných problémoch s balenou vodou a ako tiež zistite kvalitu vašej vody z vodovodu.

Prečo je voda z vodovodu lepšia ako balená voda

  • Balená voda nie je bezpečnejšia ako voda z vodovodu. V skutočnosti, viac ako polovica všetkých balených vôd pochádza z vodovodu.
  • Kupovanie balenej vody je ako splachovanie peňazí dole odtokom. Balená voda stojí od 0,30 € za liter do 0,70 € za liter, pri porovnaní s pár centami za vodu z vodovodného kohútika to robí z balenej vody 1000x násobne drahšiu.
  • Odpad z balenej vody je hlavným zdrojom znečistenia planéty.
  • Kupovaním fliaš na viacnásobné použitie je jednoduchým spôsobom ako ušetriť peniaze a pomôcť životnému prostrediu.

 

Je moja voda z vodovodu bezpečná?

Fakt: Balená voda nie je bezpečnejšia ako voda z vodovodu

Voda z vodovodu je kontrolovaná častejšie než balená voda a naša pitná voda je v skutočnosti neustále testovaná a monitorovaná podľa noriem a štandardov.

Ak je voda z lokálneho vodovodu zdraviu škodlivá, tak sú jej distribútori / vodárenské spoločnosti zo zákona povinné o tom informovať svojich odberateľov / verejnosť.

 

Moja voda z vodovodu čudne chutí, čo mám v takomto prípade robiť?

balená vodaČudná chuť vody hneď nemusí znamenať, že je nezdravá alebo že je kontaminovaná / znečistená.

Jej pachuť môže byť spôsobená prímesou chlóru alebo obsahom minerálnych látok.

Používanie filtra na vodu je jednoduchá cesta vďaka ktorej bude mať vaša voda skvelú chuť – a je to navyše oveľa lacnejšie ako kupovanie balenej vody.

 

Ako si overiť kvalitu vašej vody z vodovodu

Obráťte sa na svojho miestneho distribútora vody / vodárenskú spoločnosť a vyžiadajte si kópiu z ich výročnej správy o kontrole kvality vody, ktorá je taktiež známa a prístupná pre odberateľa.

Tieto správy slúžia ľuďom na to aby im pomohli v správnom výbere zdroja ich pitnej vody.

Tieto správy obsahujú množstvo užitočných, ale často náročných informácií na pochopenie. V prípade, že máte záujem o bezplatné odborné poradenstvo ohľadom kvality vašej vody budeme radi ak nás budete kontaktovať.

Kvalitná vody v domácnosti už nie je otázkou šance, ale voľby. Je na každom z nás aby si zvolil akú vodu bude piť.

Domáce filtračné zariadenia sú najmodernejším a najlacnejším riešením úpravy pitnej vody.

Ste teda pripravený zabudnúť na balenú vodu?

 

Odporúčané produkty

Najnovšie články

mechanické filtre
21.5.2025

Mechanický filter – základ čistej vody v domácnosti

Prečo je mechanický filter na hlavnom prívode vody nevyhnutnosťou v každej domácnosti?
Úprava vody je dôležitou súčasťou starostlivosti o zdravie, domácnosť aj technológie v nej. Jedným z najzákladnejších, no pritom najdôležitejších prvkov v celom systéme úpravy vody je mechanický filter. Tento filter sa inštaluje hneď na hlavný prívod vody do objektu – či už ide o rodinný dom, byt, chatu alebo firemné priestory.
Z nášho pohľadu – odborníkov na úpravu vody – by žiadna domácnosť nemala fungovať bez kvalitného mechanického filtra. A to nielen z hygienických, ale aj z technických a ekonomických dôvodov. V tomto článku si vysvetlíme, prečo tomu tak je, čo všetko tento filter zachytí, aké problémy pomáha riešiť, a prečo je pravidelná kontrola a výmena filtračnej vložky absolútne nevyhnutná.

Prečítať článok
Sodík v zmäkčenej vode
20.5.2025

Sodík v zmäkčenej vode – reálny vplyv na zdravie pri rôznych východzích úrovniach tvrdosti vody

Zmäkčená voda je bežne používaná v domácnostiach a priemyselných zariadeniach, najmä kvôli svojej schopnosti predchádzať tvorbe vodného kameňa, ktorý môže poškodiť zariadenia, potrubia a spotrebiče. Proces zmäkčovania vody prebieha prostredníctvom technológie nazývanej iontová výmena, ktorá nahrádza minerály ako vápnik a horčík sodíkom. Tento proces, aj keď veľmi účinný pri zmierňovaní tvrdosti vody, má však svoj vedľajší efekt – zvyšuje obsah sodíka v pitnej vode. 

Sodík je dôležitý minerál, ktorý zohráva kľúčovú úlohu v udržiavaní rovnováhy tekutín v tele, nervovom systéme a v procese svalových kontrakcií. Avšak, nadmerná konzumácia sodíka môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie, najmä ak ide o osoby, ktoré sú citlivé na zvýšený príjem soli. Preto je dôležité pochopiť, ako zmäkčenie vody ovplyvňuje obsah sodíka a aký môže mať tento proces dopad na zdravie, najmä pri rôznych úrovniach tvrdosti vody. 

Vo väčšine domácností, kde je tvrdosť vody vysoká, sa zmäkčovanie vykonáva s cieľom predchádzať hromadeniu vápnika a horčíka v potrubiach a spotrebičoch, ale táto úprava môže viesť k zvyšovaniu obsahu sodíka v pitnej vode. V závislosti od úrovne tvrdosti vody môže byť obsah sodíka v zmäkčenej vode veľmi rozmanitý, čo môže mať rôzny vplyv na ľudské zdravie. Tento článok sa bude podrobne zaoberať tým, ako zmäkčovanie vody mení koncentráciu sodíka a aký tento vplyv môže mať pri rôznych úrovniach tvrdosti vody.

Prečítať článok
test vody pre zmäkčovač
19.5.2025

Význam pravidelného testovania vody pri dlhodobom používaní zmäkčovačov vody

Zmäkčovač vody je pre mnohé domácnosti kľúčovým pomocníkom – chráni spotrebiče, predlžuje životnosť potrubí a zlepšuje kvalitu vody. Mnohí však po jeho inštalácii nadobudnú dojem, že majú na roky vystarané. Pravdou ale je, že aj zmäkčovač potrebuje občasnú pozornosť a tou najdôležitejšou je pravidelné testovanie vody. 

Zloženie vody sa totiž v priebehu rokov môže meniť. Či už ide o zmenu zdroja, geologické faktory, sezónne vplyvy alebo stavebné zásahy v okolí, všetky tieto faktory môžu ovplyvniť kvalitu a vlastnosti vody, ktorú denne používame. 

V tomto článku si vysvetlíme, prečo nestačí raz nastaviť zmäkčovač a zabudnúť naň. Pozrieme sa na to, ako a prečo sa voda mení, ako to ovplyvňuje fungovanie zmäkčovača a čo môžete spraviť pre to, aby vaša voda bola stále kvalitná a úprava tvrdosti účinná. 
Zloženie vody sa mení – často nenápadne, ale významne 
Hoci voda na prvý pohľad vyzerá rovnako, jej chemické zloženie sa v priebehu času môže výrazne meniť. Ide najmä o koncentráciu minerálov a prvkov ako sú vápnik, horčík, železo, mangán, dusičnany či rôzne organické látky. 

Tieto zmeny nemusia nastať zo dňa na deň, ale pomaly a nepozorovane a presne v tom je ich nebezpečenstvo. Zmäkčovač, ktorý bol pred pár rokmi perfektne nastavený na určitú úroveň tvrdosti vody, dnes nemusí pracovať optimálne, pretože vstupné parametre sa jednoducho zmenili. 

Prečítať článok
kyslé dažde
15.5.2025

Kyslé dažde: Tichý nepriateľ prírody, vody a nášho zdravia

Kyslé dažde predstavujú jeden z najvážnejších ekologických problémov súčasnosti. Vznikajú ako dôsledok znečistenia ovzdušia priemyselnými emisiami, ktoré sa spájajú s atmosférickou vlhkosťou a vo forme kyslých zrážok sa vracajú späť na zem. Tento fenomén má negatívny dopad na pôdu, rastlinstvo, vodné zdroje, stavebné materiály a v neposlednom rade aj na zdravie človeka. Kyslé dažde majú vážne následky na všetky zložky ekosystému preto je dobré podporovať obnoviteľné zdroje energie a šetriť elektrinou. Kyslé dažde sú toxické pre naše telo, zdravie aj našu planétu

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen