Powered by Smartsupp Filtrovaná voda z vodovodu vs. balená voda | Marlus Group
Porovnanie balenej vody a vody z vodovodu - podstránka analyzujúca rozdiely medzi balenou vodou a filtrovanou vodou z vodovodu. Získajte relevantné informácie na Marlus blogu

Voda z vodovodu nie je len bezpečnejšia, ale častokrát aj lepšia ako balená voda.

Dozviete sa viac o možných problémoch s balenou vodou a ako tiež zistite kvalitu vašej vody z vodovodu.

Prečo je voda z vodovodu lepšia ako balená voda

  • Balená voda nie je bezpečnejšia ako voda z vodovodu. V skutočnosti, viac ako polovica všetkých balených vôd pochádza z vodovodu.
  • Kupovanie balenej vody je ako splachovanie peňazí dole odtokom. Balená voda stojí od 0,30 € za liter do 0,70 € za liter, pri porovnaní s pár centami za vodu z vodovodného kohútika to robí z balenej vody 1000x násobne drahšiu.
  • Odpad z balenej vody je hlavným zdrojom znečistenia planéty.
  • Kupovaním fliaš na viacnásobné použitie je jednoduchým spôsobom ako ušetriť peniaze a pomôcť životnému prostrediu.

 

Je moja voda z vodovodu bezpečná?

Fakt: Balená voda nie je bezpečnejšia ako voda z vodovodu

Voda z vodovodu je kontrolovaná častejšie než balená voda a naša pitná voda je v skutočnosti neustále testovaná a monitorovaná podľa noriem a štandardov.

Ak je voda z lokálneho vodovodu zdraviu škodlivá, tak sú jej distribútori / vodárenské spoločnosti zo zákona povinné o tom informovať svojich odberateľov / verejnosť.

 

Moja voda z vodovodu čudne chutí, čo mám v takomto prípade robiť?

balená vodaČudná chuť vody hneď nemusí znamenať, že je nezdravá alebo že je kontaminovaná / znečistená.

Jej pachuť môže byť spôsobená prímesou chlóru alebo obsahom minerálnych látok.

Používanie filtra na vodu je jednoduchá cesta vďaka ktorej bude mať vaša voda skvelú chuť – a je to navyše oveľa lacnejšie ako kupovanie balenej vody.

 

Ako si overiť kvalitu vašej vody z vodovodu

Obráťte sa na svojho miestneho distribútora vody / vodárenskú spoločnosť a vyžiadajte si kópiu z ich výročnej správy o kontrole kvality vody, ktorá je taktiež známa a prístupná pre odberateľa.

Tieto správy slúžia ľuďom na to aby im pomohli v správnom výbere zdroja ich pitnej vody.

Tieto správy obsahujú množstvo užitočných, ale často náročných informácií na pochopenie. V prípade, že máte záujem o bezplatné odborné poradenstvo ohľadom kvality vašej vody budeme radi ak nás budete kontaktovať.

Kvalitná vody v domácnosti už nie je otázkou šance, ale voľby. Je na každom z nás aby si zvolil akú vodu bude piť.

Domáce filtračné zariadenia sú najmodernejším a najlacnejším riešením úpravy pitnej vody.

Ste teda pripravený zabudnúť na balenú vodu?

 

Odporúčané produkty

Najnovšie články

kyslé dažde
15.5.2025

Kyslé dažde: Tichý nepriateľ prírody, vody a nášho zdravia

Kyslé dažde predstavujú jeden z najvážnejších ekologických problémov súčasnosti. Vznikajú ako dôsledok znečistenia ovzdušia priemyselnými emisiami, ktoré sa spájajú s atmosférickou vlhkosťou a vo forme kyslých zrážok sa vracajú späť na zem. Tento fenomén má negatívny dopad na pôdu, rastlinstvo, vodné zdroje, stavebné materiály a v neposlednom rade aj na zdravie človeka. Kyslé dažde majú vážne následky na všetky zložky ekosystému preto je dobré podporovať obnoviteľné zdroje energie a šetriť elektrinou. Kyslé dažde sú toxické pre naše telo, zdravie aj našu planétu

Prečítať článok
ionizovaná voda
14.5.2025

Mýtus alebo fakt? Ionizovaná voda ako elixír zdravia

Prečo je pitie ionizovanej zásaditej vody kľúčom k zdraviu a vitalite
Voda je základným prvkom nášho tela – tvorí viac než 70 % jeho objemu. Rovnako ako ryby potrebujú čistú vodu na prežitie v akváriu, aj naše bunky potrebujú kvalitnú vodu, aby mohli správne fungovať. Práve preto sa v posledných rokoch dostáva do popredia téma ionizovanej zásaditej vody, ktorá podľa mnohých odborníkov ponúka pre zdravie človeka výnimočné benefity.

Prečítať článok
Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť
12.5.2025

Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť

Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť
Voda by mala byť čistá, zdravotne nezávadná a bez nepríjemnej chuti či zápachu. Mnohí ľudia však ani netušia, že problém v ich domácnosti môže spôsobovať zvýšený obsah železa vo vode. Tento prirodzene sa vyskytujúci prvok síce zohráva dôležitú úlohu v ľudskom organizme, no v nadbytku môže škodiť – nielen zdraviu, ale aj technike, sanitárnym zariadeniam a samotnému vodovodnému systému. V pitnej vode je prípustná koncentrácia železa maximálne 0,5 mg/l. Ak je hodnota vyššia, dochádza k viacerým nežiaducim javom.

Prečítať článok
Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
6.5.2025

Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen