Podpora od Marlus Group Vplyv výdajníkov vody na študentov stredných škol - skúsenosti s automatmi na vodu v USA - Marlus Group
vydajniky-na-skolach

Najnovšia štúdia ukázala, že automaty na pitnú vodu umiestnené v školách majú pozitívny vplyv na väčšiu spotrebu vodu u detí.

Hlavným zámerom je aby deti pili viac vody namiesto sladených nápojov, čo je prvoradý cieľ boja proti detskej obezite.

Výsledky štúdií vplyvu automatov na vodu

Štúdia ukázala a zároveň navrhuje, že jedným spôsobom ako to realizovať môže byť aj zabezpečenie väčšieho množstva plastových pohárov pri automatoch na pitnú vodu a vodných fontánkach v školách.

Americký výskumníci zistili, že je pravdepodobnejšie, že deti budú piť častejšie vodu z automatov s plastovými pohárikmi ako z fontánok, kde nie sú žiadne poháriky.

Štúdia UC San Francisco porovnala prísun vody v 12 stredných školách z nízkopríjmových oblastí, kde zaznamenali to, že deti tam pijú o 20% viac vodu z automatov na pitnú vodu, kde sú poháriky ako tam kde nie sú, teda pri vodných fontánkach.

Autori tejto štúdie taktiež dospeli k názoru, že do doby, dokedy neboli k fontánkam a automatom na vodu dodávané plastové poháriky si deti nemohli z fontánky dopriať viac než pár dúškov pitnej vody.

Nedávno bolo zistené že aj vo Veľkej Británii na školách zaznamenali zvýšenú požiadavku ako pre vodné fontánky, tak aj pre automaty na vodu. Riaditelia škôl si plne uvedomujú svoju zodpovednosť za zabezpečenie čistej, hygienickej a ľahko prístupnej pitnej vody.

Kým automaty na pitnú vodu sú na školách stále viac populárnejšou voľbou, tak aj fontánky, ktoré sú rozmiestnené na veľa školách po celej krajine sú navrhnuté tak aby boli úplne hygienické. Ako výsledok vidíme to, že u detí nepozorujeme o ich používanie žiadnu stratu záujmu. Samozrejme, najväčším orieškom je pre nás to aby deti svoje cukrom napumpované šumivé nápoje všakovakých farieb vymenili za klasickú vodu.

Dúfajme, že čoskoro v USA zavedená daň na výrobky obsahujúce cukor pomôže tomu aby sa obmedzila konzumácia sladených nápojov. No školy musia zároveň robiť všetko pre to aby pre deti spropagovali vodu ako tú zdravšiu a prospešnejšiu alternatívu, ako sladené nápoje a pitná voda by bola pre nich atraktívnejšia voľba .

Odporúčané produkty

Najnovšie články

co-je-zmakcovac
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok
mapa-tvrdosti-vody-slovensko
1.12.2023

Mapa tvrdosti vody na Slovensku

Pod tvrdosťou vody rozumieme množstvo rozpustených solí vo vode. Konkrétne sa jedná o súčet obsahu vápnika a horčíka. Údaje na tejto mape pochádzajú z dlhodobých meraní vodárenských spoločností z verejných vodovodov na Slovensku.

Prečítať článok
teplo-z-podlahovky
28.11.2023

Teplo, ktoré lieči bolesti kĺbov a nevíri prach

Určite ste zažili ten pocit v starých veľkých domoch, kde je vám neustále zima. A tak sa tisnete čo najbližšie k radiátorom, aby ste sa ohriali. Ak ste predtým vonku poriadne premrzli, tak zdroj tepla bude prirodzene vaša prvá cesta.

Prečítať článok
tvrda-voda-a-zdravie
19.11.2023

V tvrdej vode sa horšie rozpúšťa mydlo, má však dôležité benefity pre zdravie

Slovensko je rozmanitá krajina s rôznou kvalitou vody, ale aj s rôznym stupňom tvrdosti vody. Kým na západnom Slovensku prevláda najmä tvrdá a veľmi tvrdá voda, stred Slovenska má mäkkú vodu. Jednotlivé rozdiely v takejto kvalite vody vplývajú nielen na zdravie, ale aj na spotrebiče.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka
VYBRAŤ
VHODNÝ
ROZBOR
VODY
VYBRAŤ
velka kvapkavelka kvapka