Podpora od Marlus Group Vplyv výdajníkov vody na študentov stredných škol - skúsenosti s automatmi na vodu v USA - Marlus Group
Výdajníky vody na školách a ich vplyv na študentov

Najnovšia štúdia ukázala, že automaty na pitnú vodu umiestnené v školách majú pozitívny vplyv na väčšiu spotrebu vodu u detí.

Hlavným zámerom je aby deti pili viac vody namiesto sladených nápojov, čo je prvoradý cieľ boja proti detskej obezite.

Výsledky štúdií vplyvu automatov na vodu

Štúdia ukázala a zároveň navrhuje, že jedným spôsobom ako to realizovať môže byť aj zabezpečenie väčšieho množstva plastových pohárov pri automatoch na pitnú vodu a vodných fontánkach v školách.

Americký výskumníci zistili, že je pravdepodobnejšie, že deti budú piť častejšie vodu z automatov s plastovými pohárikmi ako z fontánok, kde nie sú žiadne poháriky.

Štúdia UC San Francisco porovnala prísun vody v 12 stredných školách z nízkopríjmových oblastí, kde zaznamenali to, že deti tam pijú o 20% viac vodu z automatov na pitnú vodu, kde sú poháriky ako tam kde nie sú, teda pri vodných fontánkach.

Autori tejto štúdie taktiež dospeli k názoru, že do doby, dokedy neboli k fontánkam a automatom na vodu dodávané plastové poháriky si deti nemohli z fontánky dopriať viac než pár dúškov pitnej vody.

Nedávno bolo zistené že aj vo Veľkej Británii na školách zaznamenali zvýšenú požiadavku ako pre vodné fontánky, tak aj pre automaty na vodu. Riaditelia škôl si plne uvedomujú svoju zodpovednosť za zabezpečenie čistej, hygienickej a ľahko prístupnej pitnej vody.

Kým automaty na pitnú vodu sú na školách stále viac populárnejšou voľbou, tak aj fontánky, ktoré sú rozmiestnené na veľa školách po celej krajine sú navrhnuté tak aby boli úplne hygienické. Ako výsledok vidíme to, že u detí nepozorujeme o ich používanie žiadnu stratu záujmu. Samozrejme, najväčším orieškom je pre nás to aby deti svoje cukrom napumpované šumivé nápoje všakovakých farieb vymenili za klasickú vodu.

Dúfajme, že čoskoro v USA zavedená daň na výrobky obsahujúce cukor pomôže tomu aby sa obmedzila konzumácia sladených nápojov. No školy musia zároveň robiť všetko pre to aby pre deti spropagovali vodu ako tú zdravšiu a prospešnejšiu alternatívu, ako sladené nápoje a pitná voda by bola pre nich atraktívnejšia voľba .

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?
3.7.2024

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?

Baktérie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie, ale môžu byť pre vás aj dobré! Ale ako je to so zmäkčovačom vody? Zmäkčovač vody premieňa tvrdú vodu výmenou iónov , ktoré spôsobujú tvrdosť vody ako vápnik a horčík , železo, za mäkšie ióny sodíka a draslíka. Mineráli vo vode nie sú škodlivé, ale ak ich je veľa spôsobujú veľké škody a prejavujú sa ako vodný kameň. Poznáte to ako zanesené batérie, tvrdé slamené vlasy, nefunkčné kávovary, bojlery, vysoké náklady na elektriku. Naopak, mäkká voda prináša do vášho domova veľa výhod i keď zmäkčovač vody nezabíja baktérie ani neodstraňuje zápach vody a dusičnany.

Prečítať článok
Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie
25.6.2024

Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie?

Je možné aby sa množili baktérie v našom zmäkčovači vody?

Prečítať článok
Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže
24.6.2024

Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže

Počas servisovania zmäkčovačov vody sa často stretávame s otázkou koľko soli by malo byť v soľankovej nádrži, alebo koľko soli je vhodné, ideálne dosypať na bežnú prevádzku. Tabletovaná soľ je nevyhnutná pre správny proces zmäkčovania vody. A je dobré vedieť koľko soli je potrebné mať, alebo dosýpať do soľankovej nádrže.

Prečítať článok
Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka