Podpora od Marlus Group Ako zistím, či môj zmäkčovač vody funguje správne? - Marlus Group
Funguje zariadenie na zmäkčovanie vody? - Prehľad jeho účinnosti a významu pre kvalitu života v domácnosti

Aby ste sa uistili, že váš zmäkčovač vody funguje správne, odporúčame, aby ste si minimálne raz ročne dali svoj zmäkčovač skontrolovať technikom na úpravu vody.

Tento odborník sa uistí, či riadiaca hlavica funguje tak ako má, či sú správne nastavené všetky nastavenia.

Prípadne môže vykonať test vody, odmerať tvrdosť, aby zistil či je tento spôsob úpravy vody stále vyhovujúci ako váš zdroj pitnej vody.

Okrem každoročnej servisnej prehliadky môžu často nastať prípady, kedy si nie ste istý, či váš zmäkčovač vody funguje tak ako má.

 

Preto vám ponúkame niekoľko bodov, podľa ktorých spoznáte, že váš zmäkčovač NEFUNGUJE správne:

  1. Usadeniny z tvrdej vody – Vo všeobecnosti by malo platiť, že pri zmäkčenej vode by sa vám nemalo stávať, že musíte čistiť dvere vášho sprchového kúta od fľakov z usadeného vodného kameňa. Ak bojujete s vodným povlakom a hromadením vodného kameňa, tak si dajte svoj zmäkčovač vody poriadne prekontrolovať, aby ste sa tak uistili, že funguje správne, a že je správne nastavený.
  2. Prestane zmäkčovať – Ak už ste niekedy doma používali zmäkčovač vody, okamžite pocítite zmenu pri jeho nefunkčnosti. Po sprchovaní sa môžete cítiť vysušenie kože a môže vás začať svrbieť pokožka. Alebo voda vo vašom kuchynskom umývadle takmer vôbec nebude peniť. Oba tieto znaky znamenajú, že váš zmäkčovač vody nefunguje a potrebuje zásah odborného technika.
  3. Zmeny vo vode – Ak pocítite zníženie tlaku vody alebo len zníženie kvality vašej vody (napr. spozorujete povlak z usadenín na vašom antikorovom kohútiku), mali by ste okamžite zavolať vášmu technikovi, aby vám skontroloval, v prípade potreby, vymenil vašu živicu zmäkčovača. Životnosť živice je cca. 10 rokov.

 

Zváženie nákladov

naklady domacnostPodobne ako všetky domáce zariadenia, tak aj zmäkčovač vody sa jedného dňa opotrebuje.

Ak si myslíte, že váš zmäkčovač vody musíte často dávať do opravy a k tomu sa pripočíta ešte výmena rôznych súčiastok a cena práce, tak potom možno nastal čas na zváženie investovaných nákladov. Hodláte platiť za servisné poplatky a opravu vášho zariadenia alebo je čas na kúpu nového systému?

 

Tu vám vymenujeme pár vecí, ktoré treba zvážiť počas doby životnosti využívania vášho zmäkčovača vody:

Zmäkčovacia látka – živica zmäkčovača

Kvalita zmäkčujúcej látky kolíše od výrobcu k výrobcovi. Väčšina zmäkčovačov využije 6 , 8 možno 10% živicových väzieb. Čím je vyššie percento týchto väzieb, tým je dlhšia životnosť živice.

Pri každej regenerácii, regeneračnom cykle, sa živica trochu opotrebuje. Taktiež sa opotrebuje pri kontakte s chlórom. Časom sa táto látka musí vymeniť, čo môže stáť až do 300€. U svojho dodávateľa zmäkčovacej látky si overte cenu zmäkčujúcej živice a predpokladanú životnosť.

Spotrebný materiál

Niektoré zmäkčovače vody používajú katiónové živice plus uhlíkové látky. Katiónové živice sú tam pre proces čistenia a zmäkčovania a uhlíkové látky sú na to, aby vylepšili chuť vody a jej vôňu tým, že znížia obsah chlóru a iných chemikálii, kontaminantov.

Problém je v tom, že uhlík sa opotrebováva rýchlejšie a potrebuje vymeniť každé dva až tri roky (katiónové živice vydržia vo všeobecnosti dlhšie). Preto zmäkčovače vody, ktoré majú takúto živicu sú väčšinou drahšie na servis ako bežné zmäkčovače.

Preto sa dopredu informujte či je zmäkčovač vody zmiešaný s uhlíkovou náplňou.

Riadiaca hlavica

Je “mozgom” vášho zmäkčovača vody. Vášmu zmäkčovaču vody povie kedy sa má dobiť alebo regenerovať, prepláchnuť a sledovať spotrebu vody.

Podobne ako všetky mechanizmy s pohyblivými súčasťami, tak aj riadiace jednotky sa opotrebujú a je potrebné ich vymeniť.

Nízka efektivita

Staré a zastarané zmäkčovače môžu byť neefektívne a nákladné. Táto neefektivita sa môže premietnuť do stoviek eur, ktoré ročne miniete za účty na spotrebu vody (to vzhľadom na prebytočne použitú vodu).

Prejaví sa to na zvýšenej spotrebe soľného roztoku (lebo systém nefunguje správne a regeneruje sa častejšie než je to potrebné), a nakoniec sú tu vyššie poplatky za energie.

Náklady za servis

Volať neustále svojmu technikovi na kontrolu vody je to isté, ako keď máte vaše auto stále v servise.

Nakoniec sa rozhodnete, že už do auta nebudete investovať ďalšie peniaze a kúpite si nové. Preto si pozorne prečítajte záruku na vašom zmäkčovacom zariadení, aby ste tak vedeli, čo je a čo nie je v záruke .

Zmeny vo vašej domácnosti

Zvážte, ako sa vaša domácnosť zmenila za posledných 10 (?) rokov od doby kedy ste si kúpili váš zmäkčovač.

Deti vám odišli na výšku? Pobehujú vám doma dve batoľatá?

V dobe kúpy bol váš zmäkčovač navrhnutý pre určitý počet ľudí v domácnosti. Väčšina terajších moderných zmäkčovačov vody ma nové typy riadiacich hlavíc a sú navrhnuté podľa počtu ľudí v domácnosti. Majú funkciu na to, aby zistili, ako často majú regenerovať. Taktiež opatrne sledujú nárasty a poklesy v spotrebe vody. Tieto nové funkcie vám môžu ušetriť kopu peňazí.

Nezabúdajte, že nie všetky zmäkčovače vody a zmäkčovacie živice sú vyrobené v rovnakej kvalite. Lacnejšie zmäkčovače, ktoré si zakúpite vo veľkých, nešpecializovaných predajniach majú super cenu hneď na začiatku.

Ak si však kúpite kvalitný zmäkčovač od odborníka špecializujúceho sa na kvalitu vody, tak celý systém bude vo väčšine prípadov vyrobený zo súčastí vyššej kvality a bude sa na ne vzťahovať lepšia / dlhšia záruka.

 

Ste pripravený na upgrade / novšiu verziu?

Ak na trhu hľadáte zmäkčovač, tak zvážte prémiový vodný zmäkčovač od spoločnosti MARLUS Group s.r.o., ktorý je zložený z viacej živíc na úpravu vody. Tento patentovaný a inovatívny multi-živicový proces umožňuje výrobku MULTIMIX ECO nie len zmäkčiť vašu vodu, ale taktiež: vylepšiť chuť a vôňu vody, znížiť obsah železa a mangánu.

zmäkčovač Ecomix 5v1

ecomix layersJe vybavený najmodernejšou riadiacou hlavicou, ktorá maximalizuje využitie vody, šetrí vám peniaze a pritom ochraňuje životné prostredie.

Riadiaca hlavica má pre nižšie náklady na údržbu menej pohyblivých častí.

Akonáhle si kúpite systém na čistenie vody od firmy Marlus Group, okamžite spoznáte rozdiel medzi kúpou produktu z veľkého reťazca.

My ručíme za to, že váš systém je nainštalovaný podľa požiadaviek vašej domácnosti a za to, že pochopíte ako všetko funguje, vrátane rozvrhu / rozpisu údržby vášho systému a štandardov jeho výkonu.

Po dokončení inštalácie daného systému je vám k dispozícii zamestnanec na pomoc s čímkoľvek čo budete potrebovať.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka