Podpora od Marlus Group Aké sú priebežné výdavky pri zmäkčovači vody? - Marlus Group
Výdavky pri zariadení na zmäkčovanie vody - analýza priebežných nákladov a údržby

Ak ste si nedávno zakúpili zmäkčovač vody (alebo o kúpe ešte uvažujete) premýšľali ste o nákladoch, ktoré súvisia s jeho prevádzkou?

Po samotnom nákupe zmäkčovača vody sú dva základné výdavky, ktoré súvisia s riadnou údržbou systému:

1. Tabletovaná soľ (spotrebný výdavok)

2. Servis jednotky zmäkčovača vody

 

Soľ: Koľko soli budete potrebovať kúpiť?

Na začiatok, zmäkčovače s iónovou výmenou používajú tabletovanú soľ (chlorid sodný) pri zmäkčovaní tvrdej vody na regeneráciu zmäkčovača. A to preto, lebo zmäkčovač vody zachytí vodný kameň a potrebuje sa ho zbaviť aby vedel naďalej upravovať vašu vodu.

Na tento proces sa používa tabletovaná soľ. V žiadnom prípade nebudete mať slanú vodu, ani sa soľ nepridáva do vašej vody čo bežne používate . Táto soľ je umiestnená v soľankovej nádobe vedľa zmäkčovača vody, ku ktorému je nádoba pripojená.

Koľko soli budete musieť mesačne kúpiť a pridať závisí od úrovne tvrdosti vašej vody a množstvo vody, ktorú vaša domácnosť spotrebuje.

Bežný štandard je, že priemerná 4-členná rodina s bežnou tvrdosťou vody (zhruba 20 nemeckých jednotiek úrovni tvrdosti) bude používať okolo 3 kilá soli každý týždeň alebo jedno 25 kg vrece za dva mesiace.

25 kg balenie tabletovanej soli bude stať medzi 10 € až 15 €, v závislosti od značky, úrovne čistoty soli a miesta kúpy.

V Marlus Group odporúčame používať tabletovanú soľ, ktorej čistota je až 99,5%. Pre viac informácii pre aký typ soli sa rozhodnúť sa dozviete v našom nasledujúcom článku.

Ak ste prišli na to, že míňate viac ako jedno vrece soli mesačne, mali by ste požadovať od vášho špecialistu na vodu aby skontroloval výsledky regenerácie a odmeral vašu výstupnú tvrdosť vody a ako sa vám zmäkčovač vody regeneruje.

Riadiaca hlavica na väčšine zmäkčovačoch robí automatické výpočty súvisiace so začatím regenerácie. Avšak mali by ste dohliadnuť na množstvo soli v soľankovej nádobe a pravidelne ju pridávať tak často ako sa spotrebuje.

Nemali by ste nikdy vidieť stojacu vodu nad úrovňou množstva tabletovanej soli v soľankovej nádobe. Ak sa tak stane, pridajte viac soli do soľankovej nádoby.

Väčšinou si zákazníci zvyknú zakúpiť tri 25 kg vrecia naraz a teda im stačí následne kupovať soľ raz za 6 mesiacov.

 

Servis: Ako často by sa mal zmäkčovač vody servisovať?

Aby ste zaistili správne fungovanie zmäkčovača vody odporúčame nechať vykonať servis miestnymi profesionálmi na úpravu vody raz za 1-2 roky.

Technik bude brať ohľad na to ako sa vaša domácnosť zmenila od poslednej servisnej prehliadky. Išli vaše deti na internát počas štúdii na vysokej škole? Máte teraz tri malé batoľatá, ktoré vám behajú po dome? Väčšina zmäkčovačov vody je nastavených podľa množstva ľudí v domácnosti, ale nastavenie riadiacej hlavice by sa malo dať ešte dodatočne nastaviť podľa zvýšenej alebo zníženej spotreby .

Počas servisnej prehliadky, by mal vykonať servisný technik nasledujúce kroky:

  • Uistiť sa, že riadiaca hlavica funguje správne a všetky nastavenia sú optimalizované
  • Vykonať test vody aby ste sa uistili, že váš systém vodu správne zmäkčuje
  • Vyčistiť nádobu živice, ak je potrebné
  • Vyčistiť a vysanitovať soľankovú nádobu

Majte na pamäti, že všetky zmäkčovače vody nie sú rovnaké. Lacnejšie zmäkčovače vody kúpené vo veľkých obchodných reťazcoch sú na tom s cenou lepšie, ale zvykne sa u nich rýchlejšie znehodnotiť živica a je ich potrebné servisovať častejšie a nahradiť ich skôr.

Kúpu zmäkčovača vody si pred vybratím konkrétneho modelu premyslite, aby ste sa uistili, že dostanete zmäkčovač, ktorý je vyrobený z vysoko kvalitných dielov a so spoľahlivou štandardnou zárukou.

 

Ak máte otázky ohľadom spotreby soli, hľadáte spoľahlivého servisného technika na servis vášho zmäkčovača vody alebo sa rozhodujete nad kúpou nového zmäkčovača budeme radi ak nás budete kontaktovať.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka