Podpora od Marlus Group Aké sú priebežné výdavky pri zmäkčovači vody? - Marlus Group
vydavky-zmakcovac

Ak ste si nedávno zakúpili zmäkčovač vody (alebo o kúpe ešte uvažujete) premýšľali ste o nákladoch, ktoré súvisia s jeho prevádzkou?

Po samotnom nákupe zmäkčovača vody sú dva základné výdavky, ktoré súvisia s riadnou údržbou systému:

1. Tabletovaná soľ (spotrebný výdavok)

2. Servis jednotky zmäkčovača vody

 

Soľ: Koľko soli budete potrebovať kúpiť?

Na začiatok, zmäkčovače s iónovou výmenou používajú tabletovanú soľ (chlorid sodný) pri zmäkčovaní tvrdej vody na regeneráciu zmäkčovača. A to preto, lebo zmäkčovač vody zachytí vodný kameň a potrebuje sa ho zbaviť aby vedel naďalej upravovať vašu vodu.

Na tento proces sa používa tabletovaná soľ. V žiadnom prípade nebudete mať slanú vodu, ani sa soľ nepridáva do vašej vody čo bežne používate . Táto soľ je umiestnená v soľankovej nádobe vedľa zmäkčovača vody, ku ktorému je nádoba pripojená.

Koľko soli budete musieť mesačne kúpiť a pridať závisí od úrovne tvrdosti vašej vody a množstvo vody, ktorú vaša domácnosť spotrebuje.

Bežný štandard je, že priemerná 4-členná rodina s bežnou tvrdosťou vody (zhruba 20 nemeckých jednotiek úrovni tvrdosti) bude používať okolo 3 kilá soli každý týždeň alebo jedno 25 kg vrece za dva mesiace.

25 kg balenie tabletovanej soli bude stať medzi 10 € až 15 €, v závislosti od značky, úrovne čistoty soli a miesta kúpy.

V Marlus Group odporúčame používať tabletovanú soľ, ktorej čistota je až 99,5%. Pre viac informácii pre aký typ soli sa rozhodnúť sa dozviete v našom nasledujúcom článku.

Ak ste prišli na to, že míňate viac ako jedno vrece soli mesačne, mali by ste požadovať od vášho špecialistu na vodu aby skontroloval výsledky regenerácie a odmeral vašu výstupnú tvrdosť vody a ako sa vám zmäkčovač vody regeneruje.

Riadiaca hlavica na väčšine zmäkčovačoch robí automatické výpočty súvisiace so začatím regenerácie. Avšak mali by ste dohliadnuť na množstvo soli v soľankovej nádobe a pravidelne ju pridávať tak často ako sa spotrebuje.

Nemali by ste nikdy vidieť stojacu vodu nad úrovňou množstva tabletovanej soli v soľankovej nádobe. Ak sa tak stane, pridajte viac soli do soľankovej nádoby.

Väčšinou si zákazníci zvyknú zakúpiť tri 25 kg vrecia naraz a teda im stačí následne kupovať soľ raz za 6 mesiacov.

 

Servis: Ako často by sa mal zmäkčovač vody servisovať?

Aby ste zaistili správne fungovanie zmäkčovača vody odporúčame nechať vykonať servis miestnymi profesionálmi na úpravu vody raz za 1-2 roky.

Technik bude brať ohľad na to ako sa vaša domácnosť zmenila od poslednej servisnej prehliadky. Išli vaše deti na internát počas štúdii na vysokej škole? Máte teraz tri malé batoľatá, ktoré vám behajú po dome? Väčšina zmäkčovačov vody je nastavených podľa množstva ľudí v domácnosti, ale nastavenie riadiacej hlavice by sa malo dať ešte dodatočne nastaviť podľa zvýšenej alebo zníženej spotreby .

Počas servisnej prehliadky, by mal vykonať servisný technik nasledujúce kroky:

  • Uistiť sa, že riadiaca hlavica funguje správne a všetky nastavenia sú optimalizované
  • Vykonať test vody aby ste sa uistili, že váš systém vodu správne zmäkčuje
  • Vyčistiť nádobu živice, ak je potrebné
  • Vyčistiť a vysanitovať soľankovú nádobu

Majte na pamäti, že všetky zmäkčovače vody nie sú rovnaké. Lacnejšie zmäkčovače vody kúpené vo veľkých obchodných reťazcoch sú na tom s cenou lepšie, ale zvykne sa u nich rýchlejšie znehodnotiť živica a je ich potrebné servisovať častejšie a nahradiť ich skôr.

Kúpu zmäkčovača vody si pred vybratím konkrétneho modelu premyslite, aby ste sa uistili, že dostanete zmäkčovač, ktorý je vyrobený z vysoko kvalitných dielov a so spoľahlivou štandardnou zárukou.

 

Ak máte otázky ohľadom spotreby soli, hľadáte spoľahlivého servisného technika na servis vášho zmäkčovača vody alebo sa rozhodujete nad kúpou nového zmäkčovača budeme radi ak nás budete kontaktovať.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

co-je-zmakcovac
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok
mapa-tvrdosti-vody-slovensko
1.12.2023

Mapa tvrdosti vody na Slovensku

Pod tvrdosťou vody rozumieme množstvo rozpustených solí vo vode. Konkrétne sa jedná o súčet obsahu vápnika a horčíka. Údaje na tejto mape pochádzajú z dlhodobých meraní vodárenských spoločností z verejných vodovodov na Slovensku.

Prečítať článok
teplo-z-podlahovky
28.11.2023

Teplo, ktoré lieči bolesti kĺbov a nevíri prach

Určite ste zažili ten pocit v starých veľkých domoch, kde je vám neustále zima. A tak sa tisnete čo najbližšie k radiátorom, aby ste sa ohriali. Ak ste predtým vonku poriadne premrzli, tak zdroj tepla bude prirodzene vaša prvá cesta.

Prečítať článok
tvrda-voda-a-zdravie
19.11.2023

V tvrdej vode sa horšie rozpúšťa mydlo, má však dôležité benefity pre zdravie

Slovensko je rozmanitá krajina s rôznou kvalitou vody, ale aj s rôznym stupňom tvrdosti vody. Kým na západnom Slovensku prevláda najmä tvrdá a veľmi tvrdá voda, stred Slovenska má mäkkú vodu. Jednotlivé rozdiely v takejto kvalite vody vplývajú nielen na zdravie, ale aj na spotrebiče.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka
VYBRAŤ
VHODNÝ
ROZBOR
VODY
VYBRAŤ
velka kvapkavelka kvapka