Podpora od Marlus Group Domáce filtre na úpravu pitnej a studničnej vody - časté otázky - Marlus Group

1. Môžem si nainštalovať niektorú výmennú filtračnú vložku od iného výrobcu do môjho osmotického filtra?

NIE! Môžu byť na prvý pohľad zhodné, ale kvalita môže byť veľmi odlišná. Nami dodávané filtračné vložky sú vyrobené procesom, kde je odstupňovaná hustota na zabezpečenie dobrej úrovne filtrovania, čo iní výrobcovia nemusia garantovať.

2. Nainštalovaný osmotický filter dodáva málo vody. Je tento stav normálny?

Princíp filtrácie vody cez osmotickú membránu je založený na pretláčaní vody cez špeciálnu membránu, na povrchu ktorej sú otvory veľkosti molekuly vody. Cez osmotický filter nainštalovaný v domácnosti prejde membránou asi 2 – 5 litrov za hodinu. Voda ktorá prešla membránou sa zbiera v nádobe-zásobníku, kým voda ktorá neprešla cez membránu je odvádzaná do odpadu. Naplnenie zásobníka trvá približne 3 – 4 hodiny. Dôležitou podmienkou pre správny chod filtra je dostatočný tlak v rozvode vody (3 – 6 bar). Ak je tento tlak vody pod 3 bar, montuje sa do systému pomocné čerpadlo.

3. Ako spoznám že je potrebná výmena filtračných vložiek?

Zanesenie mechanických filtrov je závislé na kvalite vašej vstupnej vody, /hrdza, mechanické usadeniny, … / Mechanické filtre na vodu by sa mali vymieňať minimálne každých 12 mesiacov, alebo keď vy upozorníte na zníženie tlaku, teda na zníženie výdatnosti zariadenia, čo je signálom, že niektorý z mechanických filtrov je zanesený. Uhlíkové filtre by sa mali meniť každého pol roka, nakoľko uhlie stráca vo vode svoju absorbčnú schopnosť cca. po 6 mesiacoch, samozrejme v závislosti od stupňa znečistenia vstupnej vody.

4. Prečo potrebujem samostatnú batériu?

Vyššia kvalita vody je dosahovaná prechodom cez filtračné zariadenie pracujúce na princípe reverznej osmózy, kde sa z vody odstránia neželané prímesy. Ďalšou vlastnosťou takto filtrovanej vody je, že vodný tlak z filtra bude nižší, preto je montovaná samostatná batéria.

 

5. Chcel by som filtrovať vodu pre môj celý dom. Je možné na to použiť osmotický vodný filter?

Filtrácia vody pre celý dom za použitia osmotického filtra (RO) by bola veľmi drahá a to z dôvodu, že by bola čistená aj úžitková voda, pre vašu toaletu, práčovňu, umývačku, … Osmotický filter odporúčame len na úpravu a filtráciu vody pre vašu kuchyňu.

 

6. Je môj osmotický filter na vodu poškodený ak z batérie vytečie len malé množstvo vody (cca 1 pohár), ale nádrž je plná ?

Zásobník vody je konštruovaný tak, že v jeho vnútri je gumený vak, okolo ktorého je vzduch, ktorý sa pri napĺňaní vody stláča. Z popisu závady jednoznačne vyplýva, že vzduch zo zásobníka nejakým spôsobom unikol. Tento nedostatok odstráni servisný technik tak, že doplní správne množstvo vzduchu.

7. Prečo nie je moja voda ihneď priezračná (kryštálovo čistá) ihneď po inštalovaní osmotického filtra?

Jedná sa skôr o „kozmetický“ nedostatok vody, ktorý zapríčiňujú drobné vzduchové bubliny, ktoré sa do niektorých filtračných vložiek dostanú v priebehu ich výroby. Toto môže spôsobiť mierne zakalenie vody. Tieto vzduchové bubliny nie sú škodlivé a ľahko budú vyplavené prevádzkou osmotického filtra.

8. Čo je destilovaná voda?

Destilovaná voda je voda ktorá bola zohriata na bod varu, aby sa oddelili nečistoty od vody. Voda, ktorá sa stala parou, je potom kondenzovaná späť do čistej tekutej formy. Nečistoty sa tak odstránia, lebo sa neodparia a tak sú odstránené. Destilačné systémy odstránia z vody biologické prímesy, ako baktérie, vírusy, organické a anorganické chemické zlúčeniny, ťažké kovy, plyny a iné prímesy. Destilovaná voda neobsahuje vlastne žiadne sušiny, minerály alebo stopové prvky.

Spät na kategórie otázok Mám inú otázku

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka