Odstraňovanie alergénov a roztočov

Odstraňovanie alergénov a roztočov

Alergia - civilizačná choroba 21. storočia

Ľudia trpiaci rôznymi ochoreniami súvisiacimi s alergiou potrebujú špeciálne podmienky:

  • bez mikroorganizmov
  • choroboplodných zárodkov
  • činiteľov, ktoré by mohli spôsobiť nepríjemné príznaky

Nižšie sú uvedené účinné spôsoby odstránenia alergénov bez rizika alergickej reakcie.

Domový prach - zdroj silných alergénov

Prach nie je nič iné ako prach tvorený z práškových zŕn piesku, pôdy a častíc rôznych telies, ktoré sa bežne označujú ako nečistoty. 

V domácom prachu nájdeme okrem iného: peľ rastlín, roztoče, vlasy, chlpy, baktérie, plesne, zvyšky potravín, živočíšne alergény, hmyziu trosku, textilné vlákna.

Domové prachové roztoče - sú prítomné v každej domácnosti

Po peľových zrnkách sú roztoče domáceho prachu najčastejšou príčinou alergickej reakcie. Roztoče sú priehľadné pavúky, ktorých veľkosť nepresahuje jeden milimeter. Doteraz bolo opísaných okolo 30 000 druhov roztočov, z ktorých mnohé poškodzujú rastliny a iné prenášajú choroby. 

Medzi priaznivé podmienky pre vývoj roztočov patria miesta na spanie, poťahy spální a čalúnený nábytok, pretože ich obľúbeným jedlom je odlúpená ľudská epiderma. Jeden gram prachu matraca môže obsahovať až 100 000 exemplárov roztočov a vystavenie roztočom v prvom roku života dieťaťa môžu spôsobiť celoživotnú alergiu.

Metóda na odstránenie alergénov a roztočov
Dezinfekcia priestorov ozónom

Ozón je najsilnejším dezinfekčným prostriedkom. Účinne bojuje proti jednotlivým a viacbunkovým organizmom s nízkou špecializáciou na bunky, t.j. alergény, baktérie a roztoče. 

Baktericídny účinok ozónu je asi 50-krát účinnejší a 3 000-krát rýchlejší ako chlór. 

Okrem toho je úplne bezpečný pre deti a seniorov - nespôsobuje vedľajšie účinky a zároveň zanecháva príjemnú vôňu v miestnosti. Aby ste sa zbavili 90% všetkých domácich alergénov, stačí jedna liečba. Už 30 minút po ukončení si môžete užiť čerstvú, čistú izbu bez alergénov.

Účinky kontaktu s alergénmi na domáci prach sú:

  • alergická reakcia (upchatý nos, svrbenie, kýchanie a únik vodnatých sekrétov),
  • alergická astma (chronická bronchitída, ktorá vedie k obmedzeniu prúdenia vzduchu a dýchavičnosti, kašľa, sipot a zvýšený hlien),
  • atopická dermatitída (chronické a opakujúce sa zápalové ochorenie sprevádzané svrbením, suchosťou a zhrubnutím epidermy),
Obhliadka Zadarmo