Články o filtroch na vodu
Kvalitná studničná voda je dôležitá pre zdravie. Mnoho majiteľov studní však kvalitu a úpravu vody nerieši.
Podľa zverejnenej správy Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZSR) približne štvrtina majiteľov nemá o kvalite svojej vody žiadnu informáciu. Netušia teda, čo dennodenne pijú a zvyčajne majú mylnú predstavu o kvalite svojej vody: „Ak by voda nebola čistá, zistil by som to podľa chuti a farby.“
Možno vlastníte zmäkčovač vody a rozmýšľate: „Mám si pred svoj zmäkčovač namontovať ešte aj nejaký mechanický vodný filter?
Alebo zvažujete inštaláciu vodného zmäkčovača, no chcete to mať urobené správne od úplného začiatku?
Lahodná šálka kávy je presne tá správna cesta ako začať nový deň.
Šálka kávy vynikajúcej chuti môže byť aj pastvou pre vaše zmysli. No keď sa káva pripravuje s použitím vody z obecného kohútika, mestskej alebo studničnej vody, môže byť znečistená rôznymi rušivými zložkami.
Voda z vodovodu nie je len bezpečnejšia, ale častokrát aj lepšia ako balená voda.
Dozviete sa viac o možných problémoch s balenou vodou a ako tiež zistite kvalitu vašej vody z vodovodu.
Či používate filter na vodu alebo zmäkčovač vody, závisí od toho, či sú znečisťujúcimi látkami vo vašej vode častice alebo rozpustené minerály.
Vodné filtre odstraňujú z vašej vody látky, ktoré môžu spôsobovať škvrny, nepríjemné pachy a potrebu mimoriadneho čistenia.
Práce v domácnosti sa stanú ľahšími, lebo vaša voda spolupracuje s vami, nie proti vám.
V našom dnešnom článku si bližšie popíšeme ďalšiu možnosť filtrácie a úpravy vody v domácom prostredí.
Je dobré venovať kvalite vody dostatok času, pretože bez kvalitnej a zdravej vody nedokážeme prežiť viac ako tri dni.
Podmienkou správnej činnosti osmotických zariadení na čistenie vody je ochrana membrány mechanickými filtrami ako aj filtrami s aktívnym uhlím.
Úlohou mechanických filtrov je zadržiavať vo vode nerozpustené sedimenty ako piesok, íly, bahno, železná hrdza atď. Ich opotrebovanie je závislé od stupňa zašpinenia (mútnosti) lokálnej vody ako aj od jej spotreby.
Dokazovať, že voda je nevyhnutná pre všetok život, a teda aj človeka – je vzhľadom na súčasnú úroveň vedy úplne nepotrebné.
Demografická explózia, ktorou sa začalo devätnáste storočie, a ktorá nastolila priamo neohraničenú urbanizáciu, industrializáciu a intenzifikáciu v poľnohospodárstve, pohrozila stredozemským (kontinentálnym) zásobníkom povrchových vôd, ktoré predstavovali základný prameň vody, slúžiacej uspokojovaniu potrieb človeka.
Kvalita vody sa hodnotí z viacerých hľadísk.
Mnohé prímesy ktoré voda v našich domácnostiach obsahuje sú škodlivé z iných dôvodov. Niektoré poškodzujú domáce spotrebiče a rozvody, iné ľudské zdravie.
Prečítajte si, prečo je potrebné sa chrániť osmotickým filtrom.