Vodný kameň – naozajstný nepriateľ?

Z televízií nás neustále bombardujú rôzne reklamy, ktoré možno trochu naivne hlásajú dôležitosť „boja“ proti tvrdej vode a vodnému kameňu.

Väčšinou sa pri ich sledovaní zasmejeme a pobavíme. Hneď ako skončia na ne zabúdame.

Nerobíme však chybu?

 

Nakoľko nevyhnutné je zmäkčovať vodu?

Vodný kameň je pre práčky a iné spotrebiče doslova nočnou morou. Usadzuje sa na stenách nádob alebo hadíc, cez ktoré prúdi tvrdá voda, ktorá je ohrievaná a potom ochladzovaná. Tento problém spôsobuje nepríjemné škody na našom majetku. Dokáže zničiť toalety, sprchové kúty, vodovodné batérie, bojlery či už spomínané práčky.

Našťastie existuje efektívny spôsob, ktorým môžeme proti vodnému kameňu bojovať a ochrániť tak svoj majetok. Riešením sú zmäkčovače vody!

Tieto prostriedky vám môžu ušetriť nemalé financie. Keďže zmenia tvrdosť vody, odstránia tak nebezpečenstvo tvorby vodného kameňa a ušetria stále drahšiu elektrickú energiu, ktorá sa plytvá pri jeho nadmernej tvorbe.

 

Okrem toho odstránia aj iné problémy súvisiace s vodným kameňom

Takými sú napríklad zníženie výkonu spotrebičov, nepríjemný zápach, poškodenie plastov a zvýšená zátaž na životné prostredie. So zmakčovačmi vody sa takýmito nepríjemnosťami jednoducho nemusíte zapodievať!

Ak investujete do prevencie, ušetríte si zbytočné starosti, ktoré vás v budúcnosti bez zmäkčovača vody s vysokou pravdepodobnosťou čakajú. Na našej stránke nájdete široké spektrum sortimentu, ktorý je vytvorený špeciálne na zmäkčovanie vody. O kvalite našich výrobkov svedčí ich dlhoročná dominantná pozícia na trhu a stovky spokojných klientov.

Ak sa chcete zbaviť problémov s vodným kameňom a ostatných nepríjemností s ním spojenými, obráťte sa na nás so žiadosťou o bezplatné poradenstvo alebo obhliadku.

Chceli by ste poznať hodnotu tvrdosti vody vo vašej domácnosti alebo firme? Prvotný odhad si môžete spraviť podľa našej prehľadnej mapy okresov.

mapa tvrdosti vody

Obhliadka Zadarmo