Servis a inštalácia osmotických filtrov

Ak ste majiteľom osmotického filtra, alebo bežného filtra na úpravu mestskej alebo studničnej vody, tak určite viete, že je potrebné po nejakom čase urobiť výmenu filtrov, ktoré sú už znečistené a málo účinné.

Väčšina filtračných systémov má mechanické filtre, uhlíkové filtre, ak je to osmotický filter, tak má aj osmotickú membránu. Všetky tieto filtre majú predpísanú životnosť.

filter ropad

Mechanické filtre sa menia najčastejšie po 10 až 12 mesiacoch. Poprípade ak je voda znečistená aj častejšie. Výmena je vždy závislá na čistote a kvalite vstupnej vody. Práve používaním studničnej vody sú mechanické filtre viac znečistené a je potrebné ich meniť častejšie.

Uhlíkové filtre majú od výrobcu predpísané výmenné intervaly od 6 mesiacov. Je to z dôvodu kapacity filtra a jeho absorpčnej schopnosti. Uhlíkový filter absorbuje pachy vody, chlór, chemické látky a je funkčný po dobu 6 mesiacov. Po tejto dobe je dobré ho vymeniť, lebo už nie je funkčný a dokonca môže ohroziť kvalitu filtrovanej vody. 

 

Osmotická membrána aj trvanlivosť je veľmi závislá na kvalite vstupnej vody

reverzna osmoza falaZávisí, či sú robené pravidelné výmeny mechanických a uhlíkových filtrov. Tiež na tom či voda obsahuje dusičnany, ktoré značne skracujú životnosť osmotickej membrány. Bežne sa mení po 5 rokoch.

Osmotické filtre najčastejšie obsahujú 2 mechanické predfiltre, 2 uhlíkové filtre, 1 osmotickú membránu, 1 mineralizátor. Poprípade ešte ďalšie filtre ako filter na zvýšenie pH vody, energizer a pod. 

Cena za servis osmotického filtra je od 80 €. Je to ročný servis, kedy sa menia 2 mechanické filtre, 2 uhlíkové filtre a 1 mineralizátor. V cene nie je výmena osmotickej membrány  ani doplnkových filtrov .

V prípade záujmu o servis domáceho filtra , poprípade dodania náhradných filtrov nás kontaktujte na tel. čísle : 0905 644 330 alebo na email : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

servis osmotickeho filtra

Marlus Group s.r.o už 20 rokov predáva a servisuje všetky typy domácich filtrov na úpravu vody predávaných na slovenskom trhu. Skúsení technici, kvalitné filtre, odborné poradenstvo, rýchle služby

  • predaj osmotických filtrov 
  • predaj náhradných filtrov 
  • predaj náhradných dielov do filtrov na vodu
  • doprav kuriérom priamo k vám domov do 24 hod

 

marlus-logo-stv.jpg

Potrebujete poradiť s výberom produktu?

Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.

25 rokov skúseností

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ľubomír Frišo

Obhliadka Zadarmo