Treba upravovať studničnú vodu?

Z našich doterajších skúseností má deväť z desiatich studní problémy s kvalitou vody.

Najčastejšie je to vysoký obsah dusičnanov, baktérie vo vode a tvrdosť vody. Ďalším častým problémom kvality je železo, mangán, zákal vody a pach vody.

 

Povrchové studne

Tieto znečistenia vody sú najčastejšie v povrchových studniach, čo sú do hĺbky cca. 15 m. Je jedno či sú to vŕtané alebo kopané studne .

Povrchové stupne najviac ovplyvňujú ako poveternostné vplyvy, tak aj možná kontaminácia hnojením trávnikov, záhrad.

Často je voda kontaminovaná nezodpovednými obyvateľmi, tým že majú prerazené žumpy, alebo ich prečerpávajú kalovými čerpadlami do záhrad, kde sú niekedy studne iba niekoľko metrov od tečúcich splaškov zo žumpy.

 

Kvalita a rozbor studničnej vody

Máme klientov, čo si urobili rozbor studničnej vody a zo zvedavosti tento test vody zopakovali po nejakom čase a výsledky boli rozdielne . Boli ovplyvnené počasím, zrážkami, záhradkárskou činnosťou – hnojením.

Preto odporúčame studničnú vodu kontrolovať a v prípade využívania na bežné používanie mimo pitia upravovať, tak aby bola bezpečná ako na umývanie riadu sprchovanie, pranie a pod.

Za posledných 15 rokov sme sa stretli aj s takými klientami, čo používajú studničnú vodu na pitie bez toho, aby si vodu niekedy otestovali a ich tvrdenie je, že aj ich rodičia túto vodu používali a všetko bolo v poriadku.

 

Kvalitná studničná voda v dnešnej dobe už nie je otázkou náhody, ale voľby.

Ak máte záujem mať bezpečnú studničnú vodu, treba si ju v určitých intervaloch testovať a na základe testov hľadať technológie na úpravu vody.

Minimálne jeden až dvakrát ročne sanitovať – dezinfikovať. Skontrolovať či je otvor do studne chránený pred nečistotami . Aby sa do šachty nedostali hlodavce, aby šachtu nebolo možné zaplaviť po búrkach .

Ako často si do roka umyjete auto, skontrolujete technický stav auta, ako sa staráte o svoj mobil, počítač? A čo vaša studňa?

Kvalita vody v dnešnej dobe už nie je samozrejmosť a bude to stále horšie. Pribúdajú susedia, kopú sa nové studne okolo vás, každý chce mať pekný trávnik, ktorý sa aj niekoľko krát ročne hnojí dusíkatými hnojivami a pod.

 

V prípade záujmu o bezplatnú konzultáciu, alebo test vody volajte na tel. číslo 0905 644 330 a dohodnite si bezplatnú obhliadku a test vody.

V prípade problému vody Vám navrhneme možnú technológiu úpravu studničnej vody a ideálne riešenie do budúcnosti, aby ste mali bezpečnú studničnú vodu .

marlus-logo-stv.jpg

Potrebujete poradiť s výberom produktu?

Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.

25 rokov skúseností

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ľubomír Frišo

Obhliadka Zadarmo